Peffka.pl

Aromaterapia – zastosowanie

Aromaterapia jest znana od wieków, wykorzystuje się olejki eteryczne, które wprowadza się do organizmu przez drogi oddechowe lub skórę. Olejki możemy użyć do inhalacji, masażu, kąpieli, sauny czy aromatyzowania powietrza. Musimy jednak zawsze pamiętać o sposobie używania jaki zalecają producenci.

Inhalacje – pomagają w chorobach górnych dróg oddechowych, katarze i przeziębieniu. Warto się wtedy zaopatrzyć w kominek do aromaterapii. Olejki pomagają rozrzedzić wydzielinę i działają bakteriobójczo. Pomoże wam w tym np. olejek sandałowy czy tymiankowy.

Sauna – stosując olejek z bergamotki, cytrynowy czy pomarańczowy pomożemy nie tylko naszym drogom oddechowym ale i ciału. Dzięki parze i temperaturze pory w skórze rozszerzają się i tym samym działanie olejków jest większe.

Kąpiele – olejek lawendowy, mandarynkowy, paczuli pozwolą się wam zrelaksować i nabrać energii.

Masaż – olejki stosowane w aromaterapii do masażu oprócz właściwości leczniczych, także świetnie odprężają. Olejki działają odżywczo i natłuszczająco na skórę, dzięki temu staje się ona bardziej jędrna i elastyczna.

Aromatyzowania powietrza – tu wystarczy nam tylko zakupić kominek do aromaterapii czy dyfuzor, wlać ulubiony przez was olejek zapachowy i już możemy cieszyć się zapachem świąt, wiosny czy lata, pachnącego różami, jaśminem i ziołami.

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping