Peffka.pl

Kubeczek menstruacyjny

kubeczek-menstruacyjny alternatywa dla tamponow i podpasek

Miesiączka jest jednym z objawów dojrzałości biologicznej u kobiet. Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej młodej dziewczyny. Ważne w tych dniach jest dbanie o higienę oraz o odpowiednie zabezpieczenie. Alternatywą dla podpasek stały się kubeczki menstruacyjne. Są wykonane z silikonu medycznego w kształcie “kieliszka”, który umieszczany jest w pochwie.

Co ile czasu trzeba opróżniać kubeczek?

Umieszczony w pochwie kubeczek jest praktycznie niewyczuwalny, dlatego też musisz obserwować swoją menstruację jeśli chodzi o jej obfitość. Kubeczka nie powinno się nosić dłużej niż 12 godzin. Im obfitsza mesiączka, tym częściej trzeba go opróżniać. 

Wymiary kubeczków menstruacyjnych

Produkt produkowanych jest w dwóch rozmiarach. Najczęściej S i M. Ważne jest aby dobrać odpowiedni rozmiar kubeczka, dobrze dopasowany jest niewyczuwalny podczas chodzenia, biegania czy pływania.

Kubeczki w rozmiarze S – są zalecane przy skąpych i umiarkowanych krwawieniach. Do stosowania przez młode oraz drobne kobiety, bez doświadczeń seksualnych. 

Kubeczki rozmiar M – Zalecane przy normalnych lub obfitych krwawieniach, kobietą o większych rozmiarach i wyższych oraz aktywnych seksualnie.  

Jak dbać o kubeczek?

Kubeczek menstruacyjny wart polecenia jest także przez to, iż możemy używać wielokrotnie. 

Po kilku godzinach wystarczy kubeczek wyjąć, opróżnić, umyć pod bieżącą wodą i założyć ponownie. Po skończonej miesiączce zaś należy go wygotować i osuszyć. W ten sposób może nam służyć przez wiele lat, dzięki temu działamy tu zgodnie z zasadą zero waste, a także zaoszczędzimy sporo pieniędzy. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping